Last minute dovolená Tunisko 2024

Úplatky a obchodníci

Bakšiš

Bakšiš

Za určitou výpomoc bývá zvykem udělovat spropitné zvané bakšiš, který místní s velikou chutí vyžadují za sebemenší maličkost. Často se také jedná o různé samozvané „pomocníky“ a „lžiprůvodce“, kteří ani nepomohli a již se halasně dožadují bakšiše. V rámci dobrých vztahů je dobré zaplatit drobný bakšiš například různým pracovníkům v hotelu či průvodcům. Naopak různým samozvaným rádcům a poskokům bakšiš nedávejte, i kdyby tropili scény. Patří to k jejich obvyklým nátlakovým metodám.

Lžiprůvodci a žebráci

Jakmile vyrazíte do města, určitě se potkáte se lžiprůvodci, různými samozvanými pomocníky a žebráky všeho druhu. Mnohdy se vám začne nějaký domorodec přimlouvat, popřípadě se nabízí, že vás někam dovede atd. V žádném případě se nenechte nikam zatáhnout, většinou vás chce nalákat k sobě do krámku či domů a tam vám poté vnucuje všelijakou veteš.

Nenechte se vlakát do úzkých krámků či k někomu domů.


Hlavně se nenechte vylákat k někomu domů či do úzkých krámků, ze kterých nemůžete snadno odejít. Pokud nic nekoupíte, začne se lžiprůvodce halasně dožadovat bakšiše a všelijak vyvádět. Nenechte se obalamutit a podobným lidem se obloukem vyhněte. Pokud se vám vnucují, ignorujte je. Totéž platí pro různé žebráky či žebrající děti. V žádném případě jim nic nedávejte, jinak je okamžitě povzbudíte k ještě většímu obtěžování.

Pro Evropana je podobný přístup těžký, ale jedná se o obyčejné citové vydírání. Jejich povykování a lamentace jsou jen dobře nacvičené divadlo a nikdo z místních je nebere vážně. Pokud se podobných individuí potřebujete zbavit, musíte je chvíli ignorovat, popřípadě se poohlédnout po policistovi.

V krátkosti o nás

Web tunisko-dovolene.cz nabízí přehled informací pro turistickou destinaci Tunisko, kam ročně zavítá několik tisíc českých turistů hledající vhodné podmínky pro svoji dovolenou. V nabídce zájezdů naleznete levné last minute zájezdy a zajímavé lokality.

Souhlasím

Pokračováním v prohlížení této stránky souhlasím s použitím souborů cookies (viz. Podmínky používání).