Last minute dovolená Tunisko 2024

Tabarka

Výhody

  • mnoho zeleně
  • rozmanitý podmořský život
  • široké, čisté pláže

Nevýhody

  • chladnější počasí, než v ostatních letoviscích

Tabarka je město a známé letovisko na severním pobřeží Tuniska, nedaleko hranic s Alžírskem. Jedná se o poněkud chladnější, ale také zelenější oblast Tuniska, která je známá jako oblíbená potápěčská destinace.

Chladnější podnebí a množství zeleně

Pokud si nelibujete pouze ve slunění na pláži a koupání, může být Tabarka to pravé pro vás. Na rozdíl od jiných letovisek leží na úpatí menšího pohoří a je zde výrazně chladněji. V okolí se také nachází africká verze lesa, který můžete prozkoumat po místních cestách. Sezónně zde dokonce teče několik potoků. Okolí je celkem vhodné k různým procházkám a výletům, což je u řady letovisek na východním pobřeží trochu problém.

Významnou výhodou Tabarky je čistá voda, korálový útes a podstatně rozmanitější podmořský život ve srovnání s východním pobřežím. Tabarku sice nelze srovnávat s lokalitami v Rudém moři, ale nabízí poměrně příjemné potápění a za podstatně nižší ceny než v Evropě. Pokud se nechcete potápět, můžete vyrazit na okružní plavby podél pobřeží.

Co je v Tabarce zajímavého?

U moře se nachází stará italská pevnost ze 16. století a hlavním ústředím města je přístav, který je s centrem spojen promenádou Habíba Burgiby. Mezi důležité památky patří křesťanská bazilika, která byla přestavěna z původní římské cisterny, a dnes slouží jako muzeum a divadlo. Další pamětihodnosti zahrnují například muzeum korku a velký amfiteátr, kde se v létě koná kulturní festival. Kdyby vás omrzelo koupání i památky, můžete také využít místní golfové hřiště.

Nabídka dovolených - Tabarka

Fotogalerie

  • Tabarka - 1

V krátkosti o nás

Web tunisko-dovolene.cz nabízí přehled informací pro turistickou destinaci Tunisko, kam ročně zavítá několik tisíc českých turistů hledající vhodné podmínky pro svoji dovolenou. V nabídce zájezdů naleznete levné last minute zájezdy a zajímavé lokality.

Souhlasím

Pokračováním v prohlížení této stránky souhlasím s použitím souborů cookies (viz. Podmínky používání).