Last minute dovolená Tunisko 2024

El Jem

El Jem [el džem] je známý zejména díky svému koloseu, které je zřejmě nejvýznamnější památkou Tuniska. Jedná se o třetí největší koloseum vůbec a druhé největší, které se zachovalo. Samotné město bylo původně fénické, později na jeho troskách vzniklo římské město Thysdrus. Ve své době bylo významným producentem oliv a olivového oleje. Později město ovládli Arabové a bylo také obléháno Osmany.

Koloseum má úctyhodných 138x115m s amfiteátrem o rozměrech 65x40m. Koloseum dal postavit v roce 230 africký prokonzul Giordani, údajně nebylo kvůli pozdějším sporům dostavěno. Na stavbě však jsou patrné spíše drobné škody z osmanského obléhání a rozkrádání materiálu místními. Koloseum lze po zaplacení vstupného celé prozkoumat, vstupenka platí i do nedalekého muzea. Do El Jemu se pořádají fakultativní výlety, popřípadě ho lze navštívit samostatně z letovisek na východním pobřeží.

Vstupné do kolosea v El Jam činí 4 TND


Turistická letoviska v bližším okolí

Pokud chcete navštívit El Jem, ubytujte se v některém z těchto letovisek - Mahdia, Monastir, Sousse

V krátkosti o nás

Web tunisko-dovolene.cz nabízí přehled informací pro turistickou destinaci Tunisko, kam ročně zavítá několik tisíc českých turistů hledající vhodné podmínky pro svoji dovolenou. V nabídce zájezdů naleznete levné last minute zájezdy a zajímavé lokality.

Souhlasím

Pokračováním v prohlížení této stránky souhlasím s použitím souborů cookies (viz. Podmínky používání).