Last minute dovolená Tunisko 2024

Kartágo

V současnosti je Kartágo předměstím Tunisu, historicky se jedná o samostatné město, které založili Féničané roku 814 př.n.l. Kartágo byl velmi vlivný městský stát. Bylo založeno na cípu obklopeném mořem a obepínalo ho 34 km mohutných hradeb, ve své době bylo jedno ze tří největších měst světa. Město bylo zcela zničeno Římany během třetí Punské války, ale později jej Římané zase obnovili. V současnosti navštěvované památky pochází zejména z obnoveného římského Kartága, nikoliv z fénického období.

Současné Kartágo je bohatým předměstím Tunisu, kde se nachází řada bohatých vil a spousta zeleně. Můžete zde navštívit řadu antických památek a několik muzeí. Mezi nejvyhledávanější památky patří zejména vykopávky na vrchu Byrsa, Antoniovy lázně, římský amfiteátr, divadlo, římské vily a dva fénické přístavy. V Kartágu se také nachází Kartaginské muzeum, kde můžete shlédnout velkou sbírku předmětů z vykopávek. Dále je zde Muzeum punských přístavů a Oceánografické muzeum.


Vstupné do muzea v Kartágu stojí 4,2 TND

Turistická letoviska v bližším okolí

Pokud chcete navštívit Kartágo, ubytujte se v některém z těchto letovisek - Nabeul.

Fotogalerie

  • Kartago - 1

V krátkosti o nás

Web tunisko-dovolene.cz nabízí přehled informací pro turistickou destinaci Tunisko, kam ročně zavítá několik tisíc českých turistů hledající vhodné podmínky pro svoji dovolenou. V nabídce zájezdů naleznete levné last minute zájezdy a zajímavé lokality.

Souhlasím

Pokračováním v prohlížení této stránky souhlasím s použitím souborů cookies (viz. Podmínky používání).