Last minute dovolená Tunisko 2024

Sousse

Výhody

  • blízkost letiště
  • kvalitní pláže
  • oblast příliš neovlivněná turismem

Nevýhody

  • místy otravní prodejci

Město Sousse [Sús] leží přibližně uprostřed východního pobřeží, jedná se o třetí největší město Tuniska s více než 200 tisíci obyvateli. V Sousse můžete zažít nefalšované tuniské město, protože na rozdíl od menších lokalit není zcela pohlceno turistickým ruchem. Město má historické centrum i moderní čtvrtě a hotelové resorty, výhodou je blízké mezinárodní letiště.

Kvalitní a vybavené hotely

Sousse je známé kvalitou svých pláží, zejména těch severně od města, kam směřuje většina zájezdů. Méně kvalitní pláže se táhnou na jih směrem k Monastiru. V Sousse naleznete hotely všech cenových kategorií a i ty levné mají vlastní bazén a poměrně slušné služby.

Ve městě na vás dýchne kus historie

V Sousse si přijdou na své nejen milovníci pláží, ale i obdivovatelé památek. Medina v Sousse totiž patří k těm největším a nejhezčím v celém Tunisku. Historické centrum je dobře zachované, na ulicích jsou mozaikové dlažby a úzké uličky jsou místy zcela zastavěné a zastřešené. Tradičně se zde také nachází nepřeberné množství krámků, obchodníci jsou díky hojným turistům vcelku slušní a nenadsazují tolik ceny.

Staré město je uzavřeno hradbami, které konči na pobřeží u pevnosti, kde můžete obdivovat archeologické sbírky. Z věže pevnosti je také vynikající výhled na město i přilehlé moře. V medině se také nachází nově opravená velká mešita, která paradoxně nemá minaret.


Věřící se svolávají k motlitbám z minaretu vedlejšího opevněného kláštera ribát. Ten se z dnešního pohledu nachází nelogicky uvnitř mediny, je však starší než město a okolní zástavba vznikla až později. Z věže ribátu je také pěkný výhled. Mezi méně navštěvované pamětihodnosti patří patricijský dům na hradbách, kde lze využít vyhlídkovou terasu, či částečně zpřístupněné katakomby pod městem.

Kam na výlet

Sousse je díky své poloze a výborné dopravní obsluze vhodné jako východisko pro výpravy do dalších měst, jako například El Jem, Kairouan, Mahdia či nedaleký Monastir. Do Monastiru jezdí příměstský vlak, který zastavuje také na letišti.

Nabídka dovolených - Sousse

Fotogalerie

  • Sousse - 1

V krátkosti o nás

Web tunisko-dovolene.cz nabízí přehled informací pro turistickou destinaci Tunisko, kam ročně zavítá několik tisíc českých turistů hledající vhodné podmínky pro svoji dovolenou. V nabídce zájezdů naleznete levné last minute zájezdy a zajímavé lokality.

Souhlasím

Pokračováním v prohlížení této stránky souhlasím s použitím souborů cookies (viz. Podmínky používání).