Last minute dovolená Tunisko 2024

Matmata

Jedná se o malou vesnici v kopcovité krajině na kraji Sahary. Okolí tvoří zejména kamenitá poušť, na několika místech pěstují místní fíky, datle a olivy. Většina příjmů však pochází z turistického ruchu. Matmata se totiž proslavila podzemními domy troglodytů. Jedná se svažující se velké jámy, které ústí na jakýsi zahloubený dvorek. Z toho potom vedou chodbičky do dalších místností a případně stájí pro zvířata. Tyto domy původně výborně chránily své majitele před výkyvy teplot, díky svému zahloubení totiž výborně izolují.

V současnosti je většina podzemních obydlí již neobývaná, místní se většinou přestěhovali do modernějších staveb v části zvané Nová Matmata. Stará obydlí již většinou slouží jako muzea a atrakce pro turisty, v některých také přespávají turisté v rámci fakultativních výletů na Saharu. Okolí Matmaty je poměrně fádní, zdejší krajina posloužila například pro natáčení filmu Hvězdné války.


Turistická letoviska v bližším okolí

Pokud chcete navštívit Matmata, ubytujte se v některém z těchto letovisek - Djerba

Fotogalerie

  • Matmata - 1

V krátkosti o nás

Web tunisko-dovolene.cz nabízí přehled informací pro turistickou destinaci Tunisko, kam ročně zavítá několik tisíc českých turistů hledající vhodné podmínky pro svoji dovolenou. V nabídce zájezdů naleznete levné last minute zájezdy a zajímavé lokality.

Souhlasím

Pokračováním v prohlížení této stránky souhlasím s použitím souborů cookies (viz. Podmínky používání).