Last minute dovolená Tunisko 2024

Tozeur

Jedná se o soustavu oáz mezi dvěma solnými jezery. Tozeur má vlastní letiště se spojením do Paříže, Tunisu a na Djerbu, jedná se o výchozí místo pro další výlety zejména do oáz kolem solných jezer a popřípadě dále na jih. Místní obyvatelé se živí převážně pěstováním nejlepších datlí v Tunisu, které se nazývají Deglet Ennour. Významným zdrojem příjmů je i turistický ruch.

Tozeur byl kdysi osídlen již Římany, později ve středověku zde bylo významné centrum pouštních karavan. Dnes je městečko zaplněno zejména turisty, nabízí se zde ubytování, banky, internetové kavárny a samozřejmě řada cestovních kanceláří, které nabízí výlety na solná jezera a do okolních oáz. Můžete také navštívit místní muzeum, zábavní park Chat Wat či malé archeologické muzeum. Za návštěvu určitě stojí místní palmové háje, kde je přibližně 200 tisíc palem. Dodnes funkční zavlažovací systém pochází ze 13. století a je napájen z 200 pramenů.


Oázy leží mezi dvěma velkými solnými jezery – Chott El Djerid [šot el džeríd] na východě a Chott Gharsa na západě. Dříve se jednalo o velkou překážku pro karavany, byli zde specializovaní průvodci, kteří prováděli cestovatele a přes nebezpečné cesty. Solná krusta je totiž na mnoha místech slabá a zmizela zde řada lidí i karavan. Dnes již vede přes Chott El Djerid asfaltová cesta. V okolí solných jezer je řada dalších oáz, které jsou navštěvovány turisty. Místní většinou pěstují datle, olivy, zeleninu a obilí. V oázách za Chott Gharsa jsou dokonce dva malé vodopády.

Turistická letoviska v bližším okolí

Pokud chcete navštívit Tozeur, ubytujte se v některém z těchto letovisek - Djerba

Fotogalerie

  • Tozeur - 1

V krátkosti o nás

Web tunisko-dovolene.cz nabízí přehled informací pro turistickou destinaci Tunisko, kam ročně zavítá několik tisíc českých turistů hledající vhodné podmínky pro svoji dovolenou. V nabídce zájezdů naleznete levné last minute zájezdy a zajímavé lokality.

Souhlasím

Pokračováním v prohlížení této stránky souhlasím s použitím souborů cookies (viz. Podmínky používání).