Last minute dovolená Tunisko 2024

Monastir

Výhody

  • velké hotelové komplexy s veškerým vybavením
  • blízkost letiště
  • blízkost památek (El Jem, Kairouan a další)

Nevýhody

  • mnoho turistů
  • přeplněné pláže

Město Monastir se nachází na východním pobřeží zhruba ve střední části. Monastir je menší než nedaleké Sousse a žije i celkem normálním africkým životem, přestože se jedná také o poměrně hojně turisticky využívanou oblast. Některé cestovní kanceláře označují hotelovou oblast u Monastiru také názvem Skanes. Velkou výhodou je blízkost mezinárodního letiště.

Pláž je písčitá a dlouhá téměř 10 km, většinou je lemována palmami. Hotely se nachází hned vedle pláže, poněkud stranou od města. Monastir vám kromě hotelů a pláží může nabídnout také zajímavou medinu a památky.

Historické centrum a památky

Město bylo založeno na ruinách punského a římského města Ruspina. Mezi hlavní pamětihodnosti patří zejména opevněný klášter Ribat z 8. století a Velká mešita z 9. století, nachází se zde i muzeum starověkých islámských písemností. Pokud vás omrzí historické centrum, můžete navštívit moderní bohaté čtvrti či naopak chudé předměstí. Za městem se nachází jezera na těžbu soli. Monastir je díky své poloze a dobré dopravní obslužnosti také vhodným výchozím bodem pro návštěvu dalších míst, jako například Sousse, El Jem, Kairouan či Mahdia. Do nedalekého Sousse lze cestovat příměstským vlakem, který staví také na letišti.

Rodiště prezidenta

Monastir je také rodištěm prezidenta Habíba Burgiby, který zde má mauzoleum a jmenuje se po něm i nedaleké letiště. Habíb Burgiba byl prvním svobodným prezidentem Tuniska a zavedl řadu převratných reforem, mimo jiné téměř úplné zrovnoprávnění žen. Burgiba vládl v rozmezí let 1956 – 1987, nakonec byl z politických důvodů nenásilně odstraněn z úřadu a zemřel roku 2000.

Nabídka dovolených - Monastir

Fotogalerie

  • Monastir - 1

V krátkosti o nás

Web tunisko-dovolene.cz nabízí přehled informací pro turistickou destinaci Tunisko, kam ročně zavítá několik tisíc českých turistů hledající vhodné podmínky pro svoji dovolenou. V nabídce zájezdů naleznete levné last minute zájezdy a zajímavé lokality.

Souhlasím

Pokračováním v prohlížení této stránky souhlasím s použitím souborů cookies (viz. Podmínky používání).