Last minute dovolená Tunisko 2024

Nabeul

Výhody

  • klidná atmosféra
  • čisté moře a pláže

Nevýhody

  • místy otravní prodejci

Nabeul je relativně malé město na východním pobřeží, přibližně 15 km severně od Hammametu. Na rozdíl od jiných letovisek není zdaleka tak přelidněný a je zde relativní klid. Jedná se také o známé centrum keramiky.

Odpočinek v klidnější atmosféře

Letovisko Nabeul již v současnosti splynulo v jedinou aglomeraci s městem Hammamet, hotely se táhnou podél pláží z jednoho letoviska k druhému a pokračují až několik kilometrů severně od Nabeulu.

Letovisko je známo svou klidnou atmosférou, samotné město je spíše ospalé a není přecpané davy turistů. Mimo hlavní sezónu nebývá na plážích mnoho lidí a moře je zde relativně čisté s pozvolným vstupem.

Město keramiky a rybí omáčky

Název města Nabeul je zkomoleninou původního římského názvu Neapol – tedy nové město. Původní město bylo zničeno během Punských válek. Nabeul je známým střediskem výroby keramiky, která sahá údajně až do římských dob. Nicméně v současnosti je většina výroby strojová, zajímavou a ručně dělanou keramiku budete muset hodně hledat. Dobrou příležitostí k nákupu keramiky je místní trh, který se koná každý pátek.

Dalším vyhlášeným výrobkem byla rybí omáčka garum z rybích vnitřností. Výroba však tak neuvěřitelně zapáchala, že je již v oblasti letoviska zakázaná. Ve městě je ještě zajímavé muzeum a archeologická lokalita „Neapol“ nedaleko centra, pokud však toužíte po klasické medině, není Nabeul pro vás to pravé.


Kam na výlet

Letovisko Nabeul je vhodné spíše pro pobytové zájezdy, je zde relativní klid, ale není zde mnoho památek. Pokud chcete kromě moře navštívit i další města či památky, raději se vydejte do jižnějšího Hammametu, Sousse či Monastiru. Další klidné město, ale s pěkným historickým centrem, je letovisko Mahdia. Dobré dopravní spojení je zejména vlakem do Tunisu a Hammametu.

Nabídka dovolených - Nabeul

Fotogalerie

  • Nabeul - 1

V krátkosti o nás

Web tunisko-dovolene.cz nabízí přehled informací pro turistickou destinaci Tunisko, kam ročně zavítá několik tisíc českých turistů hledající vhodné podmínky pro svoji dovolenou. V nabídce zájezdů naleznete levné last minute zájezdy a zajímavé lokality.

Souhlasím

Pokračováním v prohlížení této stránky souhlasím s použitím souborů cookies (viz. Podmínky používání).