Last minute dovolená Tunisko 2024

Sidi Bou Said

Městečko Sidi Bou Said je založeno na skále a je známé svou modrobílou architekturou. Leží nedaleko Tunisu a velmi blízko Kartága, v podstatě by se dalo považovat za další předměstí Tunisu. Jedná se o turisty velmi hojně navštěvovanou oblast, řada cestovních kanceláří sem pořádá fakultativní výlety, často společně s výletem do Tunisu a Kartága. Sidi Bou Said je pojmenováno podle stejnojmenného súfijského světce ze 13. století, jmenuje se po něm i velmi krásná mešita.

Díky poloze vysoko na skále si zde můžete užit řadu pěkných výhledů na okolí i na moře. Sidi Bou Said je také proslavené svými kavárnami a restauracemi, jedná se o oblíbené turistické místo a také víkendové sídlo smetánky z Tunisu. Ne nadarmo se městečku přezdívá „perla Tuniska“.

Turistická letoviska v bližším okolí

Pokud chcete navštívit Sidi Bou Said, ubytujte se v některém z těchto letovisek - Hammamet, Nabeul


Fotogalerie

  • Sidi Bou Said - 1

V krátkosti o nás

Web tunisko-dovolene.cz nabízí přehled informací pro turistickou destinaci Tunisko, kam ročně zavítá několik tisíc českých turistů hledající vhodné podmínky pro svoji dovolenou. V nabídce zájezdů naleznete levné last minute zájezdy a zajímavé lokality.

Souhlasím

Pokračováním v prohlížení této stránky souhlasím s použitím souborů cookies (viz. Podmínky používání).