Last minute dovolená Tunisko 2024

Hammamet

Výhody

  • blízkost památek (El Jem, Kartágo a další)
  • čisté moře a pláže
  • historická oblast

Nevýhody

  • místy až příliš otravní prodejci

Jedná se o velmi známé letovisko v Tunisku, které využívá také řada českých cestovních kanceláří. Hammamet se nachází na východním pobřeží a kousek na jih od hlavního města Tunisu a výrazného poloostrova Cap Bon. Město Hammamet má okolo 65 tisíc obyvatel a rychle roste, zejména díky imigrantům z jihu země.

Dlouhé pláže a čisté moře

Hammamet má řadu pláží a hotelů různé úrovně, které dokáží uspokojit nároky většiny turistů. Moře je zde poměrně čisté a pláže se mimo letoviska táhnou ještě dalších 30 km k jihu. Pro movitější je zde kotviště jachet a luxusní hotely v oblasti Yasmine Hammamet, často se zde pořádají různé firemní večírky a jednání.

Pokud nechcete strávit dovolenou v Tunisku pouze u moře, je Hammamet dobrým výchozím bodem. Nachází se pouhých 6 km od severojižní dálnice a snadno můžete navštívit zříceniny Kartága anebo města Tunis, Nabeul a El Jem. Pokud toužíte po výletu na Saharu, je to z Hammametu poměrně daleko. V samotném Hammametu můžete navštívit medinu, pevnost či si zasmlouvat na místních trzích. Ve městě je řada krámků, kaváren a také můžete ochutnat úlovky místních rybářů, kteří stále loví tradičním způsobem.

Historie města

V prvním století bylo na místě dnešního města sídlo zvané Pupput, dnes je to jedna z příměstských oblastí. Od 2. století zde byla římská kolonie. Ve 13. století dostalo město vlastní hradby a v 15. století vznikla medina (historické jádro města). Od 16. století bylo město pod nadvládou Turků a Španělů, za 2. světové války zde byl jeden z hlavních stanů německého generála Rommela.

Nabídka dovolených - Hammamet

V krátkosti o nás

Web tunisko-dovolene.cz nabízí přehled informací pro turistickou destinaci Tunisko, kam ročně zavítá několik tisíc českých turistů hledající vhodné podmínky pro svoji dovolenou. V nabídce zájezdů naleznete levné last minute zájezdy a zajímavé lokality.

Souhlasím

Pokračováním v prohlížení této stránky souhlasím s použitím souborů cookies (viz. Podmínky používání).