Last minute dovolená Tunisko 2024

Mahdia

Výhody

  • klidná dovolená
  • čiré moře a luxusní pláže
  • bohatá historie
  • menší počet turistů

Nevýhody

  • místy až příliš otravní prodejci

Letovisko Mahdia je známé skvělými plážemi, čistou vodou a relativním klidem ve srovnání například s letovisky Djerba či Monastir. Leží na východním pobřeží přibližně ve střední části, jižně od Sousse a Monastiru.

Klidnější a nepřeplněné pláže

Samotné město leží na poloostrově a je poměrně klidné, moderní hotelové komplexy se rozkládají podél pláží, zejména severně od města. Mahdia je známá svými luxusními plážemi s pozvolným vstupem do moře, navíc nejsou na rozdíl od jiných letovisek tolik přelidněné. Jižně od města se nachází starý rybářský přístav. Mahdia má částečně zachované mohutné opevnění okolo mediny, která je doslova bludištěm úzkých uliček.

Město bylo původně založeny Féničany a později využíváno i Římany, v 7. století jej zničili Arabové, kteří jej zase v 10. století obnovili. Jedinou původní částí města je slavná brána Skifa Kahla, která dnes nechybí téměř v žádném průvodci. Mezi další důležité pamětihodnosti patří pevnost Borj El Kebir, zvanou též Borj Mahdia, která pochází ze 16. století. A je z ní krásný výhled na město i pobřeží. Současná Velká mešita byla postavena jako věrná kopie původní mešity, kterou v 16. století odstřelili Španělé. Můžete také navštívit místní muzeum s několika zajímavými sbírkami zaměřenými na historii. Mahdia se také proslavila nálezem zachovalého vraku antické lodi s uměleckými předměty, které můžete shlédnout v muzeu Bardo v Tunisu.

Kam z Mahdie na výlet?


Pokud vás Mahdia omrzí, můžete využít dostupné dopravy a vyrazit do dalších měst či letovisek. Dále na sever se nachází známá letoviska Sousse a Monastir, směrem do vnitrozemí můžete navštívit historická města El Jem a Kairouan.

Nabídka dovolených - Mahdia

Fotogalerie

  • Mahdia - 1

V krátkosti o nás

Web tunisko-dovolene.cz nabízí přehled informací pro turistickou destinaci Tunisko, kam ročně zavítá několik tisíc českých turistů hledající vhodné podmínky pro svoji dovolenou. V nabídce zájezdů naleznete levné last minute zájezdy a zajímavé lokality.

Souhlasím

Pokračováním v prohlížení této stránky souhlasím s použitím souborů cookies (viz. Podmínky používání).