Last minute dovolená Tunisko 2024

Kam na výlet

El Jem

El Jem

Chcete-li poznat nejznámější památku Tuniska, rozhodně byste měli navštívit město El Jem. Právě zde se nachází významné a architektonicky zajímavé koloseum. Bohužel se na této stavbě výrazně podepsal zub času, ale i tak je koloseum z velké části dochováno a vy můžete obdivovat nejenom jeho krásu, ale i monumentalitu, kterou se pyšní. Jedná o dominantu celého města.

Kairouan

Kairouan

Město, které v minulosti patřilo pod byzantskou nadvládu, nyní láká nejenom turisty, ale také řadu muslimů do jedné z největších mešit, které na tuniském území jsou. Pro všechny vyznavače muslimského náboženství je mešita významným poutním místem. Jelikož se jedná o čtvrté nejsvětější místo, které muslimové každoročně navštěvují v rámci svých motliteb.

Kartágo

Kartágo

Určitě bychom dlouho hledali někoho, kdo neslyšel o významné bitvě u Kartága. Ta se odehrála právě v místech dnešního stejnojmenného města. Během ní bylo toto město zcela zničeno, ale později ho Římané opět obnovili. V současné době láká turisty z celého světa, toužící nadýchnout se kousku historie.

Matmata

Matmata

Tato klidná vesnička by pravděpodobně nebyla ničím významná, kdyby se zde nenacházely domy troglodytů. Jedná se o svažující-se velké jámy, ze kterých vede několik chodeb do obydlí, kde v minulosti žili lidé. Význam obydlí byl především jako ochrana před výkyvy počasí. Díky své poloze pod zemí vás při návštěvě překvapí velký chlad, oproti venkovnímu horkému počasí.

Sahara

Sahara

Nacházíte-li se v Tunisku, potom byste rozhodně neměli při svých návštěvách zapomenout na největší poušť světa. Právě Sahara láká desetitisíce turistů, kteří touží poznat toto rozlehlé písčité a kamenité území. Ideální možností je využít mnoha stanovišť s velbloudy, kdy spolu s průvodcem část této světoznámé pouště prozkoumáte.

Sidi Bou Said

Sidi Bou Said

Pokud si naplánujete cestu do Kartága, rozhodně nevynechejte ani lokalitu Sidi Bou Said, která leží nedaleko. Ta na vás zapůsobí především díky své unikátní architektuře, která v sobě hojně kombinuje modrou a bílou barvu. V těchto barvách je vystavěno mnoho budov, především malebné a malé bílé domky, ležící na úpatí místní rozsáhlé skály.

Tozeur

Tozeur

Pokud bychom měli stručně popsat tuto turisticky vyhledávanou lokalitu, jedná o několik oáz, které spojují 2 velká solná jezera. Historický význam byl především v tom, že místní průvodci dokázali obchodní karavany bezpečně provést skrz solná jezera, která pro neznalé cestovatele znamenala často zkázu. Ideální možností jak tyto místa procestovat je na velbloudech.


V krátkosti o nás

Web tunisko-dovolene.cz nabízí přehled informací pro turistickou destinaci Tunisko, kam ročně zavítá několik tisíc českých turistů hledající vhodné podmínky pro svoji dovolenou. V nabídce zájezdů naleznete levné last minute zájezdy a zajímavé lokality.

Souhlasím

Pokračováním v prohlížení této stránky souhlasím s použitím souborů cookies (viz. Podmínky používání).